Falunapi rendezvények Kishegyesen

Kishegyes március 21-én ünnepli a falunapot a tavasz érkezésének, az új kezdet, a lehetőségek és a közös célok megvalósításának jegyében. Így volt az idén is a Bácska szívében, a Telecskai-dombok lankáin és a löszfalak árnyékában elterülő, valamivel több mint ötezer lakost számláló kis településen, amely rendezvényeiről, összművészeti fesztiváljairól, tehetséges és kiváló szakembereiről és nem utolsósorban vendégszeretetéről immáron határainkon túl is hírnévvel dicsekedhet. Ősei a magyarországi Békésszentandrásról 241 évvel ezelőtt települtek e vidékre, szinte a semmiből teremtve meg életük szilárd alapjait.

 

– Ez a közösség a jövőben is fáradhatatlanul munkálkodik az újabbnál újabb lehetőségek felkutatásában, az ehhez szükséges stratégiák kidolgozásában, számítva minden baráti támogatásra és segítségre – hangzott el Virág Gábornak, a kishegyesi helyi közösség titkárának falunapi ünnepi beszédében.

 

Kishegyes a falunap alkalmából az idén is egy hétig tartó rendezvénysorozattal gazdagította a falu kulturális életét. A Petőfi Sándor Művelődési Egyesület szervezésében alkalmi műsor keretében megemlékeztek az 1848/49-es magyar szabadságharc és a forradalom 162. évfordulójáról (a hegyesi csata emlékművénél a Nyugati temetőben), könyvbemutatót szerveztek a Csépe Imre Könyvtárban (amelyen ismertették Harkai Vass Éva Sárszegtől délre című kötetét), az iskola galériájában kiállítást rendeztek Dudás Attila ifjú fotóművész képeiből. Pénteken a helybeli színházteremben megtartott központi ünnepségen számos rangos vendég és a testvértelepülések képviselői is jelen voltak, köszöntőt mondtak, átadták ajándékaikat, további barátságukról és támogatásukról biztosították Kishegyest és lakóit. A műsor keretében a falu díszpolgárává avatták Kollár Ilona népművészt és dr. Szőke Anna néprajzkutatót. A település anyagi és szellemi értékeinek gyarapításáért köszönő oklevelet nyújtottak át Karna Margit és Süveges Eta nyugalmazott színművészeknek, a tízéves Dombos Fest csapatának, a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület Rizgetős néptáncsoportjának a település rangjának és hírnevének növeléséért, a Maronka Károly Önkéntes Tűzoltó-egyesületnek önzetlen munkájáért. Az ünnepi műsor keretében láthattuk a Petar Pan óvoda óvodásainak tavaszváró és téltemető, szívet melengető kedves műsorát, a Rizgetős néptáncosainak fergeteges összeállítását, valamint a fiatalabb korosztályú táncegyüttesek műsorát.

 

Szombaton a Női Fórum szervezésében falunapi tojásfestő műhelymunkát tartottak a gyermekek számára az iskolában, részt vehettünk a Dombos zenekar és a Szent Anna kórus komolyzenei koncertjén, vasárnap délelőtt ünnepi szentmisét szolgáltattak a Szent Anna-templomban, majd délután Oly korban éltem én… címmel a Vajdasági Magyar Művelődési Intézetnek a szervezésében Radnóti Miklós születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett műsorával zárult a falunapi ünnepségsorozat Kishegyesen.

 

Képeink szolgáljanak ízelítőül.